Get Adobe Flash player

سه شنبه 22 فروردين 1391 
این کتاب اولین کتاب نشر دایره چهار رنگ(وابسته به گروه پژوهشی عفراوی است) که توسط همکار عزیز رضا عالی نوشته شده است 

کتاب خروجی چاپ اولین کتابی است که توسط همکاران جدید گروه پژوهشی عفراوی و طی فراخوان همکاری پژوهشی نوشته شده است.

مولف: رضا عالی
قطع کتاب: وزیری
تعداد صفحات: 128
رنگ: تک رنگ
قیمت: 4500 تومان


یکی از مشکلاتی که اکثر طراحان با آن برخورد می‌کنند، خروجی از فایل نهایی است. طراحی خود را در نرم‌افزارهایی مانند فتوشاپ، ایلاستراتور، ایندیزاین یا کورل‌دراو انجام داده‌اید، حال نیاز دارید تا فایل خود را برای چاپ به لیتوگرافی بفرستید. برخی از طراحان فایل اوریجینال خود را ذخیره و به مسئول لیتوگرافی ارسال می‌کنند. اگر نرم‌افزاری که فایل در آن طراحی شده در رایانه لیتوگرافی نصب نباشد، فایل شما باز نخواهد شد. حتی امکان دارد نسخه نرم‌افزار شما با نسخه نصب شده در لیتوگرافی متفاوت باشد که این خود باعث بروز خطاهایی در باز شدن فایل می‌شود. در خوشبینانه‌ترین حالت اگر فایل به درستی باز شود، چون فایل را با قالب محلی یا اورجینال ارسال کرده‌اید، امكان اصلاح آن میسر است. به همین دلیل خطاهای احتمالی در مورد اصلاح فایل بالا می رود. در ضمن شما نسخه اصلی را که با زحمت فراوان طراحی کرده‌اید در اختیار دیگران قرار  می‌دهید که این خود باعث کپی کردن طرح شما به اسناد دیگران خواهد شد.

در این کتاب تنظیم جزییات قالبهایی که طراحان گرافیک اکثرا از آنها برای تهیه خروجی نهایی از فایلشان استفاده می‌کنند را فراخوهید گرفت. چهار خروجی معروف  jpeg, tiff, pdf و Eps با تنظیمات ویژه خود شرح داده خواهند شد.


بدلیل گستره‌ی وسیع نرم‌افزارهای طراحی و گرافیک، به بررسی تهیه خروجی از چهار نرم‌افزار که اکثر طراحان با آن‌ها کار می‌کنند ، پرداخته‌ایم. این نرم‌افزارها شامل ایلاستراتور، فتوشاپ و ایندیزاین از محصولات شرکت ادوبی و در نهایت نرم‌افزار کورل‌دراو ارائه شده‌از طرف شرکت کورل می‌باشد.

امید است با اطلاعات ارائه شده در این کتاب گامی در استاندارد سازی تهیه خروجی فایل از نرم‌افزارهای مهم طراحی و ارائه آن به لیتوگرافی و تهیه سند چاپی مناسب برداشته باشیم.